Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

UKS 55 Łódź

Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności

 

NA DWORZE "KRÓLOWEJ"


To już trzeci sezon działalności UKS 55. Ostatnio mieliśmy "małe" zawirowania z naszą stroną, a ponadto zmienił się jej adres oraz utraciliśmy sporo danych. Zresztą większość z nich mocno się zdezaktualizowała.
 Czas na podsumowanie mijającego sezonu.
 Jaki był ten 2015 rok?
 Jak zwykle zaczął się od zawodów rozgrywanych w hali, których ukoronowaniem były Halowe Mistrzostwa Polski
najpierw w kategoriach juniorów (13-15 luty), a w kolejny weekend (21-22 luty) swoje zawody mieli seniorzy. Obie imprezy odbyły się w nowej, wspaniałej hali w Toruniu. W jednej i drugiej udział wzięli nasi przedstawiciele. Najbliżej podium uplasowała się Marysia Wendler, która ostatecznie zajęła IV miejsce w biegu na 400 m juniorek. W czołowej "ósemce" znalazł się jeszcze Konrad Krzyszczak, zajmując VII miejsce w konkursie skoku o tyczce, w kategorii juniorów młodszych. W mistrzostwach seniorowskich szansę na dobry występ miały nasze specjalistki od niskich płotków w sztafecie 4x400 m. Niestety w tym roku sztafeta 4x400 została zamieniona przez sztafetę 4x200, w której nie uzyskaliśmy prawa startu.
 W sezonie letnim pierwszą imprezą rangi mistrzowskiej był rozgrywany 20-21 czerwca w Łodzi Krajowy Finał Czwartków. Jest to bardzo duża impreza dla najmłodszych adeptów "królowej". W każdej konkurencji uczestniczy około 90-tka uczniów szkół podstawowych, którzy uzyskali kwalifikacje na zawodach powiatowych w całej Polsce. W sobotnich eliminacjach wystartowało siedmioro naszych podopiecznych (Julka Chycińska, Gabrysia i Mateusz Juszczakowie, Klaudia Kwiatkowska, Dominika Miziołek, Patryk Mądry oraz Ola Szulak). Do niedzielnych finałów zakwalifikowała się trójka, startująca w skoku w dal. Klasą dla siebie była najmłodsza
Gabrysia Juszczak, która zwyciężyła swoje rywalki z klas czwartych ostatnim skokiem. Patryk Mądry zajął dobre V miejsce w rywalizacji klas szóstych, a Dominika Miziołek w tej samej kategorii była XI wśród dziewcząt.
 Również w czerwcu (28-30) w Białej Podlaskiej swoje mistrzostwa mieli juniorzy. Wystartowało w nich troje naszych reprezentantów. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Marysia Wendler w biegu na 400 m przez płotki. W konkursie skoku o tyczce Maksymilian Mużdżyński był VII, a ponadto do finału B w biegu na 100 m przez płotki zakwalifikowały się: Ania Kurzawska i Marysia.
 W krakowskich Mistrzostwach Polski w kategorii open (19-21 lipca) wzięła udział piątka naszych przedstawicieli. Najwyższe VI miejsce w biegu sztafetowym 4x400 m zajęły trzy nasze młodzieżówki, uzupełnione juniorką specjalizujące się w biegu 400 m przez płotki. Ponownie poprawiły Rekord Okręgu, a uzyskany wynik, w roku ubiegłym, dałby im miejsce na podium. W swojej koronnej konkurencji zajęły trzy kolejne miejsca: VII Justyna Saganiak, VIII Aleksandra Gaworska, a IX Paulina Mamrot. Niestety kompletnie nie udał się start jedynemu "rodzynkowi" Krystianowi Mużdżyńskiemu, który nie ukończył biegu eliminacyjnego na wysokich płotkach.
 Od 5 do 8 sierpnia w Łodzi odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W imprezie tej mieliśmy tylko jednego przedstawiciela. Konrad Krzyszczak w konkursie skoku o tyczce zajął XV miejsce.
 W drugiej połowie sierpnia (16-27) odbył się obóz klubowy w Wiśle. Prawie wszyscy przepracowali go bardzo sumiennie.
 Bardzo wiele obiecywaliśmy sobie po Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się 5 i 6 września w Białymstoku. Niestety nieoczekiwana rezygnacja z udziału w tych zawodach Aleksandry Gaworskiej, pozbawiła nas dwóch szans medalowych. Ostatecznie tylko Paulina Mamrot wywalczyła miejsce na podium broniąc tytułu vicemistrzyni wywalczonego rok wcześniej w Inowrocławiu. Swoją szansę zaprzepaściła Justyna Saganiak, przewracając się na ostatnim płotku. Nadspodziewanie dobrze spisał się Krystian Mużdżyński zajmując V miejsce w biegu na 110 m z płotkami.
 Tradycyjnie wrzesień to miesiąc zawodów młodzikowskich. Najpierw Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, będące eliminacjami do Mistrzostw Polski, a potem właśnie te mistrzostwa. W tym roku rozgrywane w Radomiu. Niestety imprezę popsuła bardzo niesprzyjająca pogoda. Zimno i nieustannie padający deszcz wypaczył wyniki w wielu konkurencjach. Z dwójki naszych przedstawicieli lepiej zaprezentowała się Zuzia Sztachańska, która konkurs skoku w dal zakończyła na VI pozycji. Startujący w skoku o tyczce Maciek Graczyk nie zaliczył żadnej wysokości i nie został sklasyfikowany.Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego