Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

NA DWORZE "KRÓLOWEJ"

To już trzeci sezon działalności UKS 55. Ostatnio mieliśmy "małe" zawirowania z naszą stroną, a ponadto zmienił się jej adres oraz utraciliśmy sporo danych. Zresztą większość z nich mocno się zdezaktualizowała.
 Czas na podsumowanie mijającego sezonu.
 Jaki był ten 2015 rok?
 Jak zwykle zaczął się od zawodów rozgrywanych w hali, których ukoronowaniem były Halowe Mistrzostwa Polski
najpierw w kategoriach juniorów (13-15 luty), a w kolejny weekend (21-22 luty) swoje zawody mieli seniorzy. Obie imprezy odbyły się w nowej, wspaniałej hali w Toruniu. W jednej i drugiej udział wzięli nasi przedstawiciele. Najbliżej podium uplasowała się Marysia Wendler, która ostatecznie zajęła IV miejsce w biegu na 400 m juniorek. W czołowej "ósemce" znalazł się jeszcze Konrad Krzyszczak, zajmując VII miejsce w konkursie skoku o tyczce, w kategorii juniorów młodszych. W mistrzostwach seniorowskich szansę na dobry występ miały nasze specjalistki od niskich płotków w sztafecie 4x400 m. Niestety w tym roku sztafeta 4x400 została zamieniona przez sztafetę 4x200, w której nie uzyskaliśmy prawa startu.
 W sezonie letnim pierwszą imprezą rangi mistrzowskiej był rozgrywany 20-21 czerwca w Łodzi Krajowy Finał Czwartków. Jest to bardzo duża impreza dla najmłodszych adeptów "królowej". W każdej konkurencji uczestniczy około 90-tka uczniów szkół podstawowych, którzy uzyskali kwalifikacje na zawodach powiatowych w całej Polsce. W sobotnich eliminacjach wystartowało siedmioro naszych podopiecznych (Julka Chycińska, Gabrysia i Mateusz Juszczakowie, Klaudia Kwiatkowska, Dominika Miziołek, Patryk Mądry oraz Ola Szulak). Do niedzielnych finałów zakwalifikowała się trójka, startująca w skoku w dal. Klasą dla siebie była najmłodsza
Gabrysia Juszczak, która zwyciężyła swoje rywalki z klas czwartych ostatnim skokiem. Patryk Mądry zajął dobre V miejsce w rywalizacji klas szóstych, a Dominika Miziołek w tej samej kategorii była XI wśród dziewcząt.
 Również w czerwcu (28-30) w Białej Podlaskiej swoje mistrzostwa mieli juniorzy. Wystartowało w nich troje naszych reprezentantów. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Marysia Wendler w biegu na 400 m przez płotki. W konkursie skoku o tyczce Maksymilian Mużdżyński był VII, a ponadto do finału B w biegu na 100 m przez płotki zakwalifikowały się: Ania Kurzawska i Marysia.
 W krakowskich Mistrzostwach Polski w kategorii open (19-21 lipca) wzięła udział piątka naszych przedstawicieli. Najwyższe VI miejsce w biegu sztafetowym 4x400 m zajęły trzy nasze młodzieżówki, uzupełnione juniorką specjalizujące się w biegu 400 m przez płotki. Ponownie poprawiły Rekord Okręgu, a uzyskany wynik, w roku ubiegłym, dałby im miejsce na podium. W swojej koronnej konkurencji zajęły trzy kolejne miejsca: VII Justyna Saganiak, VIII Aleksandra Gaworska, a IX Paulina Mamrot. Niestety kompletnie nie udał się start jedynemu "rodzynkowi" Krystianowi Mużdżyńskiemu, który nie ukończył biegu eliminacyjnego na wysokich płotkach.
 Od 5 do 8 sierpnia w Łodzi odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W imprezie tej mieliśmy tylko jednego przedstawiciela. Konrad Krzyszczak w konkursie skoku o tyczce zajął XV miejsce.
 W drugiej połowie sierpnia (16-27) odbył się obóz klubowy w Wiśle. Prawie wszyscy przepracowali go bardzo sumiennie.
 Bardzo wiele obiecywaliśmy sobie po Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się 5 i 6 września w Białymstoku. Niestety nieoczekiwana rezygnacja z udziału w tych zawodach Aleksandry Gaworskiej, pozbawiła nas dwóch szans medalowych. Ostatecznie tylko Paulina Mamrot wywalczyła miejsce na podium broniąc tytułu vicemistrzyni wywalczonego rok wcześniej w Inowrocławiu. Swoją szansę zaprzepaściła Justyna Saganiak, przewracając się na ostatnim płotku. Nadspodziewanie dobrze spisał się Krystian Mużdżyński zajmując V miejsce w biegu na 110 m z płotkami.
 Tradycyjnie wrzesień to miesiąc zawodów młodzikowskich. Najpierw Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, będące eliminacjami do Mistrzostw Polski, a potem właśnie te mistrzostwa. W tym roku rozgrywane w Radomiu. Niestety imprezę popsuła bardzo niesprzyjająca pogoda. Zimno i nieustannie padający deszcz wypaczył wyniki w wielu konkurencjach. Z dwójki naszych przedstawicieli lepiej zaprezentowała się Zuzia Sztachańska, która konkurs skoku w dal zakończyła na VI pozycji. Startujący w skoku o tyczce Maciek Graczyk nie zaliczył żadnej wysokości i nie został sklasyfikowany.